" />
Bizi Sosyal Medyada Takip Edin

Ödem Ve Şişkinliği Ortadan Kaldıran 8 Yiyecek

8 ay önce
266 kez okundu
Ödem Ve Şişkinliği Ortadan Kaldıran 8 Yiyecek

Su tutma, sıklıkla ayakların ve gövdenin şişmesinden dolayı ağrıya neden olur ve bunu yaşarsanız, çok rahatsız edici ve acı vericidir.

Su tutma, tıpta ödem olarak bilinir ve aslında çeşitli nedenlerden ötürü vücutta aşırı sıvılar birikimi oluşur ve bunu çözmek için tavsiyeler vereceğiz.

Bu şişmeler yüksek tansiyon ve yüksek nabız ve kilo alımına neden olabilir. Genellikle gövde, ayak ve bacaklarda ortaya çıkan şişmeyi azaltacağız. .

Ödem Ve Şişkinliği Ortadan Kaldıran 8 Yiyecek

Ödem ve şişkinlik problemini yazacağımız 8 yiyecek ile ortadan kaldırabilirsiniz. Ödem ve şişkinlik bayanları oldukça rahatsız eden ve sıkıntıya sokan bir problemdir. Siz kadinneder.com okurlarına önereceğimiz yiyeceklerle bu problemin üstesinden gelebilirsiniz.

 

Maydanoz
Sabahları tüketeceğiniz yarım kase maydanoz ödem ve şişkinlik için en etkili besinlerden biridir.
Nar Veya Nar Suyu
Özellikle taze nardan elde edilmiş nar suyu, ödem attırıcı etkiye sahiptir. Ancak şeker rahatsızlığı bulunanların nar suyunu hangi miktarda tüketmesi gerektiğini hekimine danışarak öğrenmesi gerekmektedir.Maydanoz
Sabahları tüketeceğiniz yarım kase maydanoz ödem ve şişkinlik için en etkili besinlerden biridir.
Nar Veya Nar Suyu
Özellikle taze nardan elde edilmiş nar suyu, ödem attırıcı etkiye sahiptir. Ancak şeker rahatsızlığı bulunanların nar suyunu hangi miktarda tüketmesi gerektiğini hekimine danışarak öğrenmesi gerekmektedir.

 

Muz
Muz, içeriğinde bulunan potasyum ile vücuttaki ödemleri yok etmeye oldukça faydalı bir meyvedir. Bununla birlikte insan vücudun ihtiyacı olan doğal şekerin alınmasını da sağlamaktadır. Muzun tüm bu faydalarının yanında gizli gücü ise, vücudumuzun güzel kokmasına faydalı olmasıdır.
Ananas
Doğal detoks olarak da bilinen ananası market raflarında her mevsim bulabilirsiniz. Ödem ve şişkinlik için ananası parçalara parçalara bölerek meyve suyu biçiminde de tüketebilirsiniz.
Yeşil Çay
Bitki çayları arasında yeşil çayın yeri herzaman ayrı olmuştur. Fakat bu harika çayı yüksek miktarda içmemek gerekiyor. Aksi halde kalp çarpıntısına sebep olabilmektedir.
Salatalık
Salatalık sağlık için hazırlanan listelerde herzaman ilk sıralarda yer bulmuştur. Bünyesinde mevcut olan su miktarıyla

günlük su ihtiyacımızı da karşılamaya faydalı olmaktadır. Taze salatalık mideyi rahatlatıcı faydasıda bulunmaktadır.
Yoğurt
Ödem ve şişkinlik için kullanacağımız az yağlı yoğurdu herhangi bir bakkaldan alabilir, yada daha da güzeli yoğurdumuzu kendimiz yapabiliriz. Detoks içecekleri ve smoothielerin de liste başında bulunan yoğurdun prebiyotik etkisi ödemlerden kurtulmaya faydalı olmaktadır.
Su
Bol bol su tüketmek, ödemlerden ve şişkinliklerden kurtulmanın en önemli kuralıdır. Günlük 1,5 litre ve üzerinde su tüketmek gerekmektedir. fakat arka arkaya içilen su vücut için zararli olabilmektedir. Su tüketimini gün içerisine yaymak en uygun seçim olacaktır.

Ayrıca dip not olarak belirtmek gerekirse, kızartmalar, kafein, gazlı içecekler, hazır soslar, tuz ve sodyum tüketimini de minimuma indirmek ödem ve şişkinliklerden kurtulmada oldukça önemlidir. Bilindiği üzere gazlı ve kafein barındıran içecekler sağlık açısından da oldukça riskli sayılır. Sağlıklı beslenmek her birey için değerlidir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
Yorum Yap

Bu konuya henüz bir yorum yapılmadı.