" />
Bizi Sosyal Medyada Takip Edin

Güzelliği Uzakta Aramayın! Evdeki Malzemelerle 5 Dakikada Yapabileceğiniz 20 Doğal Maske

9 ay önce
327 kez okundu
Güzelliği Uzakta Aramayın! Evdeki Malzemelerle 5 Dakikada Yapabileceğiniz 20 Doğal Maske

1. hidrasyon için muz kullanın .

Neye ihtiyacınız var? Bir muz kaşığı ballı limon suyu damlalarına ne yaparsınız? Ne yaparsanız pürüzsüz hale getirin, sonra bal ve limon suyunu ekleyin. Maksimum etki için başvurmadan önce pul pul dökülmeyi unutmayın.

Detry26 / Getty Images

Neye ihtiyacın var?
Bir muz

Bir çorba kaşığı bal

On damla limon suyu

Bunu nasıl yapıyorsun?

Muzları pürüzsüz olana kadar püre haline getirin, sonra bal ve limon suyunu ekleyin. Maksimum etki için başvurmadan önce pul pul dökülmeyi unutmayın.

2. siyah nokta ortadan kaldırmak için portakal kullanın .

Neye ihtiyacınız var? Bir çay kaşığı portakal suyuYemek pişirme kabındaki çorba kaşığıYani ne yaparsınız? Malzemeyi bir hamur haline getirin, yüzünüze uygulayın, on beş dakika bekletin, yüzünüzü parmak uçlarınızla masaj yapın ve suyla durulayın. .

Nedim_b / Getty Images

Neye ihtiyacın var?

Bir çay kaşığı portakal suyu

Bir yemek kaşığı kabartma tozu

Bunu nasıl yapıyorsun?

Malzemeleri bir macunla karıştırın, yüzünüze uygulayın, on beş dakika bekletin, yüzünüzü parmak uçlarınızla masaj yapın ve suyla durulayın.

3. Limon ve bal cildinize anında parlaklık kazandırır .

Neye ihtiyacınız var? Bir çorba kaşığı bal, limon Ne yaparsanız, gözeneklerinizi önce ılık su veya buharla açın. Limonu balya karıştırın ve karıştırın. Maskeyi yüzünüze uygulayın (ancak gözünüzün etrafına dikkat edin) ve on beş ile otuz dakika boyunca bırakın. Ilık su ile durulayın, sonra yüzünüzü soğuk su ile püskürtün.

Getty Images

Neye ihtiyacın var?

Bir çorba kaşığı bal

Yarım limon

Bunu nasıl yapıyorsun?

Gözeneklerinizi önce ılık su veya buharla açın. Limonu balya karıştırın ve karıştırın. Maskeyi yüzünüze uygulayın (ancak gözünüzün etrafına dikkat edin) ve on beş ile otuz dakika boyunca bırakın. Ilık su ile durulayın, sonra yüzünüzü soğuk su ile püskürtün.

4. Kuru ciltler için avokado kullanın .

Neye ihtiyacınız var? Yarım olgun avokadoHalf bir fincan yulaf ezmesiNasıl yaparsınız? Yulaf ezmesini paket üzerinde belirtildiği gibi pişirin ve avokadoyu püre haline getirin, sonra ikisini karıştırın. Maskeyi on ila on beş dakika bırakın, ardından ılık suyla durulayın.

Barmalini / Getty Images

Neye ihtiyacın var?

Yarım olgun avokado

Yarım fincan yulaf ezmesi

Bunu nasıl yapıyorsun?

Yulaf ezmesini paket üzerinde belirtildiği gibi pişirin ve avokadoyu püre haline getirin, sonra ikisini karıştırın. Maskeyi on ila on beş dakika bırakın, ardından ılık suyla durulayın.

5. Kahve yüzünü pekiştirmek ve göz altı torbalarını gidermek için .

İhtiyacınız olan şey nedir? Bir yemek kaşığı çekilmiş kahve bir çorba kaşığı organik balOne çorba kaşığı yoğurt nasıl yaparsınız? Tüm malzemeleri karıştırın ve temiz ciltlere uygulayın. Yirmi dakika bekletin, sonra yüzünüze masaj yaparken ılık su ile durulayın. Bu maskeyi haftada iki kez kullanabilirsiniz.

Samritk / Getty Images

Neye ihtiyacın var?

Bir yemek kaşığı çekilmiş kahve

Organik bal bir çorba kaşığı

Bir çorba kaşığı yoğurt

Bunu nasıl yapıyorsun?

Tüm malzemeleri karıştırın ve temiz ciltlere uygulayın. Yirmi dakika bekletin, sonra yüzünüze masaj yaparken ılık su ile durulayın. Bu maskeyi haftada iki kez kullanabilirsiniz.

6. Akne ve akne izleri için domates suyu .

İhtiyacınız olan şey nedir? Bir domatesin ballı kaşığı Yulaf ezmesi yulaf ezmesi nasıl yapılır? Domatesleri bir meyve suyuna karıştırın, sonra bal ve yulaf ezmesi ile bir hamur haline getirin. Maskeyi yüzünüze ve boynunuza masaj yapın ve ılık suyla durulamadan önce on beş ile yirmi dakika bekleyin.

Savushkin / Getty Images

Neye ihtiyacın var?

Bir domates

Bir çorba kaşığı bal

Yulaf ezmesi bir çorba kaşığı

Bunu nasıl yapıyorsun?

Domatesi bir meyve suyuna karıştırın, daha sonra bal ve öğütülmüş yulaf ezmesi ile karıştırın. Maskeyi yüzünüze ve boynunuza masaj yapın ve ılık suyla durulamadan önce on beş ile yirmi dakika bekleyin.

7. açık cilt için Hindistan cevizi .

Ne ihtiyacınız var? Bir çay kaşığı tarçın tozu Bir çay kaşığı küçük hindistan cevizi tozu İkili yemek kaşığı bal Nasıl yaparsınız? Önce kuru malzemeleri bir araya getirin, sonra balın içine karıştırın. Maskeyi uygulayın ve yirmi dakika kadar bekletin, sonra suyla çıkarın.

Tashka2000 / Getty Images

Neye ihtiyacın var?

Bir çay kaşığı tarçın tozu

Bir çay kaşığı Hindistan cevizi tozu

Bal iki yemek kaşığı

Bunu nasıl yapıyorsun?

Önce kuru malzemeleri bir araya getirin, ardından balın içine karıştırın. Maskeyi uygulayın ve yirmi dakika kadar bekletin, sonra suyla çıkarın.

8. Papaya cildinizi yumuşatır ve besler .

Neye ihtiyacınız var? Birkaç küp veya dilim ya da taze papayaBir çay kaşığının yarısıBunu nasıl yapıyorsunuz? Papayayı bir çatalla ezin ve balla karıştırın. Maskeyi yüzüne yay ve on dakika bekletin. Daha sonra oda sıcaklığında su ile yıkayın.

Kwanchaichaiudom / Getty Images

Neye ihtiyacın var?

Birkaç küp veya dilimler veya taze papaya

Yarım çay kaşığı bal

Bunu nasıl yapıyorsun?

Papayayı bir çatalla ezin ve balın içinde karıştırın. Maskeyi yüzüne yay ve on dakika bekletin. Daha sonra oda sıcaklığında su ile yıkayın.

9. lekeleri ve yara izleri hafifletmek için kabartma tozu ve lavanta yağı .

Ne ihtiyacınız var? Yarım çay kaşığı kabartma tozu Bir çay kaşığı bal Bir damla lavanta esansiyel yağıNasıl yaparsınız? Tüm malzemeleri karıştırın. Macunu yüzünüze (ya da başka herhangi bir yere) uygulayın ve beş ila on dakika sonra durulayın.

Mady70 / Getty Images

Neye ihtiyacın var?

Yarım çay kaşığı kabartma tozu

Bir tatlı kaşığı bal

Bir damla lavanta esansiyel yağı

Bunu nasıl yapıyorsun?

Bütün malzemeleri karıştır. Macunu yüzünüze (ya da başka herhangi bir yere) uygulayın ve beş ila on dakika sonra durulayın.

10. Cildi tonlamak ve gözenekleri sıkmak için badem .

Ne ihtiyacınız var? Yarım bardak çiğ badem Bir çorba kaşığı balHalf limon suyu bir çorba kaşığı Nasıl yaparsınız? Bademleri bir gecede suda bekletin. Kabukları çıkarın ve yumuşatılmış bademleri bir macun haline getirin. Bal ve limon suyunu karıştırın ve soğuk suyla durulamadan önce maskeyi on dakika süreyle uygulayın.

Onairjiw / Getty Images

Neye ihtiyacın var?

Yarım bardak çiğ badem

Bir çorba kaşığı bal

Yarım yemek kaşığı limon suyu

Bunu nasıl yapıyorsun?

Bademleri bir gecede suda bekletin. Kabukları çıkarın ve yumuşatılmış bademleri bir macun haline getirin. Bal ve limon suyunu karıştırın ve soğuk suyla durulamadan önce maskeyi on dakika süreyle uygulayın.

11. Yaşlanma ile mücadele eden salatalık .

Neye ihtiyacınız var? Bir büyük salatalıkNasıl yaparsınız? Bir salatalık soyun, dilimleyin ve bir jele püre haline getirin. Uygulamadan önce katı parçaları çıkarmak için macunu süzün. On beş dakika bekletin, sonra soğuk suyla yıkayın.

Bhofack2 / Getty Images

Neye ihtiyacın var?

Bir büyük salatalık

Bunu nasıl yapıyorsun?

Bir salatalık soyun, dilimleyin ve bir jele püre haline getirin. Uygulamadan önce katı parçaları çıkarmak için macunu süzün. On beş dakika bekletin, sonra soğuk suyla yıkayın.

12. Akne tedavisi ve güneşin hasar görmesi için havuç .

İhtiyacınız olan şey nedir? Bir çorba kaşığı havuç ezmesiOran çorbası yarım limondanBir çorba nasıl yaparsınız? Havuçları bir hamur haline getirin veya karıştırın. Hamuru diğer malzemelerle karıştırın ve maskeyi yüzünüze ve boynunuza sürün. Yirmi ila otuz dakika sonra durulayın ve haftada iki veya üç kez tekrarlayın.

Nataliia_pyzhova / Getty Images

Neye ihtiyacın var?

Bir çorba kaşığı havuç ezmesi

Bir çorba kaşığı bal

Yarım limon suyu

Bunu nasıl yapıyorsun?

Havuçları bir hamur haline getirin veya karıştırın. Hamuru diğer malzemelerle karıştırın ve maskeyi yüzünüze ve boynunuza sürün. Yirmi ila otuz dakika sonra durulayın ve haftada iki veya üç kez tekrarlayın.

13. Kişniş cildinizi daha pürüzsüz hale getirir .

Neye ihtiyacınız var? Yarım bardak yulaf ezmesiYatak çeyrek fincan sütü Bir çeyrek fincan doğranmış salatalık Bir avuç dolusu taze kişnişin Ne yaparsanız yapın Tüm malzemeleri bir karıştırıcıya yerleştirin ve bir hamur haline getirin. Karışımı yüzünüze ve boynunuza sürün. Yirmi dakika ya da kuruyana kadar bekletin. Maskeyi ılık suyla durulayın.

Vaivirga / Getty Images

Neye ihtiyacın var?

Yarım fincan yulaf ezmesi

Bir çeyrek fincan süt

Bir çeyrek fincan doğranmış salatalık

Bir avuç taze kişniş

Bunu nasıl yapıyorsun?

Tüm malzemeleri bir karıştırıcıya yerleştirin ve bir hamur haline getirin. Karışımı yüzünüze ve boynunuza sürün. Yirmi dakika ya da kuruyana kadar bekletin. Maskeyi ılık suyla durulayın.

14. Cildi aydınlatmak için pirinci .

Neye ihtiyacınız var? Yarım bardak pirinçHavalı bir limon Nasıl yaparsınız? Pirinci kaba bir şekilde öğütün (ama çok ince veya toz haline gelmeden önce durduğunuzdan emin olun). Yarım limon dilimleyin ve limon yarısını öğütülmüş pirincin içine bastırın. Cildinizi pul pul dökmek ve parlatmak için yüzünüzü limonla ovun.

Barcin / Getty Images

Neye ihtiyacın var?

Yarım bardak pirinç

Yarım limon

Bunu nasıl yapıyorsun?

Pirincin pirincini öğütün (ancak çok ince veya tozlu hale gelmeden önce durduğunuzdan emin olun). Yarım limon dilimleyin ve limon yarısını öğütülmüş pirincin içine bastırın. Cildinizi pul pul dökmek ve parlatmak için yüzünüzü limonla ovun.

15. Yulaf pürüzsüz, berrak bir cilt için .

İhtiyacınız olan şey nedir? Bir çorba kaşığı bütün yulaf ezmesi Bütün süt iki çorba kaşığı Nasıl yaparsınız? Malzemeyi karıştırıncaya kadar karıştırın. Yüzü ılık suyla yıkayın, ardından maskeyi yüzünüze ve boynunuza uygulayın. Yirmi dakika sonra ılık su ile durulayın.

Annapustynnikova / Getty Images

Neye ihtiyacın var?

Bütün yulaf ezmesi bir çorba kaşığı

Tam yağlı iki çorba kaşığı

Bunu nasıl yapıyorsun?

Karışımı eşit olana kadar malzemeleri karıştırın. Yüzü ılık suyla yıkayın, ardından maskeyi yüzünüze ve boynunuza uygulayın. Yirmi dakika sonra ılık su ile durulayın.

16. Elmalar lekeleri, tonu cildi kontrol etmek ve yaşlanma mücadele etmek.

Ne ihtiyacınız var? Bir çorba kaşığı elma sosu Bir çorba kaşığı buğday özüİki soyulmuş elmaSeven kaşığı ballı kaşığıYağlı kaşığıYani nasıl yaparsınız? Bu maskenin doğru yapılması birkaç adım alır. İlk olarak, bir çorba kaşığı elma sosunu bir çorba kaşığı buğday tohumuyla karıştırın ve temiz yüzünüze uygulayın ve kurumaya bırakın. Gözeneklerinizi kapatmak için soğuk suyla yıkayın. Ardından, bir soyulmuş elma rendeleyin ve beş çorba kaşığı bal ile karıştırın. Bu maskeyi on dakika boyunca uygulayın, sonra soğuk su ile durulayın. Son olarak, kabukları ve çekirdeği soyulmuş bir elmadan çıkarın ve iki çorba kaşığı bal ve bir çay kaşığı adaçayı karıştırın. Temiz ciltlere uygulamadan önce karışımı on dakika soğutun. Kurumaya bırakın, sonra dikkatlice soyun veya sadece yıkayın.

Chas53 / Getty Images

Neye ihtiyacın var?

Bir yemek kaşığı elma sosu

Buğday tohumu bir çorba kaşığı

Iki soyulmuş elma

Yedi yemek kaşığı bal

Bir çay kaşığı adaçayı

Bunu nasıl yapıyorsun?

Bu maskenin doğru yapılması birkaç adım atıyor. İlk olarak, bir çorba kaşığı elma sosunu bir çorba kaşığı buğday tohumuyla karıştırın ve temiz yüzünüze uygulayın ve kurumaya bırakın. Gözeneklerinizi kapatmak için soğuk suyla yıkayın. Ardından, bir soyulmuş elma rendeleyin ve beş çorba kaşığı bal ile karıştırın. Bu maskeyi on dakika boyunca uygulayın, sonra soğuk su ile durulayın. Son olarak, kabukları ve çekirdeği soyulmuş bir elmadan çıkarın ve iki çorba kaşığı bal ve bir çay kaşığı adaçayı karıştırın. Temiz ciltlere uygulamadan önce karışımı on dakika soğutun. Kurumaya bırakın, sonra dikkatlice soyun veya sadece yıkayın.

17. Çilek noktalar ve yara izi hafifletmek için .

Neye ihtiyacınız var? Üç büyük çilekYataklı yoğurtlu bir çorba kaşığıBu tatlı kaşığı bal Nasıl yaparsanız yapın, çilekleri püre haline getirin, ardından diğer malzemeleri ekleyin ve bir macunla karıştırın. Maskeyi uygulayın ve on beş dakika boyunca işini yapmasına izin verin, ardından ılık suyla durulayın.

Kwangmoozaa / Getty Images

Neye ihtiyacın var?

Üç büyük çilek

Bir çorba kaşığı sade yoğurt

Bir tatlı kaşığı bal

Bunu nasıl yapıyorsun?

Çilekleri püre haline getirin, ardından diğer malzemeleri ekleyin ve bir macunla karıştırın. Maskeyi uygulayın ve on beş dakika boyunca işini yapmasına izin verin, ardından ılık suyla durulayın.

18. Cildinizi gençleştirmek ve temizlemek için yoğurt .

Neye ihtiyacınız var? Bir çay kaşığı yoğurtYemek kaşığı bal Yulafın çay kaşığı Nasıl yaparsınız? Yapıştırmak için tüm malzemeleri karıştırın, yüzünüzü yıkayın ve maskeyi uygulayın. On beş dakika bekletin ve ılık su ile temizleyin.

Tashka2000 / Getty Images

Neye ihtiyacın var?

Bir çay kaşığı yoğurt

Bir tatlı kaşığı bal

Bir çay kaşığı yulaf

Bunu nasıl yapıyorsun?

Yapıştırmak için tüm malzemeleri karıştırın, yüzünüzü yıkayın ve maskeyi uygulayın. On beş dakika bekletin ve ılık su ile temizleyin.

19. Karnı tedavi etmek ve tahrişi azaltmak için karpuz .

Neye ihtiyacınız var? Bir karpuz nasıl hazırlanır? Karpuz dilimler halinde kesin ve pembe kabukların çoğunu çıkarın, sadece kabuklarını bırakın. Karpuz kabuklarını çok ince dilimlere dilimlemek için bir mandolin kullanın. Dilimleri bir yüz maskesi gibi uygulayın ve soğuma hissi durana kadar bırakın.

Pilipphoto / Getty Images

Neye ihtiyacın var?

Bir karpuz

Nasıl hazırlanır?

Karpuz dilimler halinde kesin ve pembe kabukların çoğunu çıkarın, sadece kabukluları bırakın. Karpuz kabuklarını çok ince dilimlere dilimlemek için bir mandolin kullanın. Dilimleri bir yüz maskesi gibi uygulayın ve soğuma hissi durana kadar bırakın.

20. greyfurt yağlı cilt ve araları için .

Valentynvolkov / Getty Images

Neye ihtiyacın var?

Yarım greyfurt

Bir çorba kaşığı bal

Yarım bardak mısır unu

Bunu nasıl yapıyorsun?

Tüm malzemeleri bir macun halinde birleştirin ve yüzünüze uygulayın. On dakika bekletin ve sonra ılık su ile durulayın.

sosyalvideo.com

Yüzüne Zerdeçal Uyguladı Görenler Bakakaldı !

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
Yorum Yap

Bu konuya henüz bir yorum yapılmadı.